Jan Tříska v příběhu životní krize špičkového fotbalisty (1972). Dále hrají: L. Štědrá, J. Bek, O. Brousek, J. Vala, E. Jiroušková a další. Na motivy povídky O. Pavla napsal M. Smetana. Kamera V. Opletal. Režie K. Pokorný

Profesionální fotbalista Petr Hendrych, kapitán družstva, člen reprezentačního týmu, populární i ve svém bydlišti, už nepodává špičkové výkony. Funkcionáři, kteří ho až dosud využívali, se s ním chtějí rozejít. V rozhodujícím zápasu chce trenér postavit Hendrycha jako náhradníka s perspektivou až pro druhý poločas, což mu sdělí těsně před začátkem. Hendrych se rozčílí a odejde z hřiště. Aureola slavného sportovce je rázem rozbita. Hendrych cítí, že skončil nejen na hřišti, ale že se z jeho života vytrácí i pohodlná a přepychová rodinná idyla, cesty do ciziny… Během fotbalové kariéry se nepřipravil na žádné zaměstnání a nevidí teď pro sebe žádnou perspektivu. Prochází obrovskou osobní krizí.

Hlavní roli fotbalistu Hendrycha ztvárnil Jan Tříska. Bylo to před jeho emigrací do USA, takže snímek se v repríze objevil až po roce 1989.

Stopáž62 minut
Rok výroby 1972
 ST čb 4:3
ŽánrFilm