Jiřina Bohdalová a Jaroslav Moučka v nestárnoucí pohádkové komedii Jana Drdy o zapomenutém čertovi Trepifajkslovi a hubaté, ale upřímné vdově Plajznerce.
Režie: Jaroslav Novotný. Hrají: Jaroslav Moučka, Josef Větrovec, Petr Haničinec, Jarmila Smejkalová a další.

Hubatá, rázná Plajznerka (J. Bohdalová), jíž hraje v těle snad každá žilka touhou po hutném krajíci štěstí, krotí a cepuje zapomenutého čerta, aby z něj byl „pracovitej a poctivej muskej“, který by se uměl pořádně ohánět s kovářem u kovadliny i v Plajznerčině malém hospodářství. A aby jí pomáhal zmáhat všechny světské nástrahy, pomluvy a nepřejícnost sousedů. Trepifajksl (J. Moučka) z výřečnosti téhle povedené ženské brzy pochopí, že jako člověk na tom bude mnohem lépe než jako starý, opelichaný čert…

Báchorku Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert napsal v roce 1960 Jan Drda. Od té doby se stala na českých divadelních prknech jednou z nejoblíbenějších. Vypráví o vesnici, ze které už mnoho let nepřišel do pekla jediný hříšník a jediný čert široko daleko už dávno pověsil své řemeslo na hřebík. Peklo tedy musí zasáhnout a přivést dalskabátské obyvatele opět k hříchu. Jestli se jim to povede se můžete podívat v televizní adaptaci tohoto půvabného příběhu z roku 1976.

Režie: Jaroslav Novotný. Hrají: Jaroslav Moučka, Josef Větrovec, Petr Haničinec, Jarmila Smejkalová a další.

Napište nám