Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Jan Pivec a Petr Haničinec v působivém dramatu o rozkladu jedné rodiny, pod vedením režiséra Františka Filipa, jehož výjimečný cit pro vedení herců si zde můžeme připomenout. František Filipa zemřel v sobotu 9. ledna ve věku 90 let. Česká filmová a televizní tvorba tak ztratila jednoho z nejvýznamnějších režisérů uplynulého půlstoletí. Podle divadelní hry M. V. Gazzo.
Režie: František Filip. Hrají: Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Jan Pivec, Petr Haničinec a další.

K uctění památky významného televizního režiséra Františka Filipa, který zemřel 9. ledna 2021.

Režisér F. Filip vybral pro hlavní postavu Johnnyho Luďka Munzara, Jana Hlaváčová vytvořila roli jeho ženy. Neméně výrazná je i figura otce, ztělesněná J. Pivcem, pro kterého to byla jeho poslední televizní role, druhého syna Pola si zahrál P. Haničinec.

Příběh rozvíjí drama rodinných vztahů, otce a jeho dvou synů a na svou dobu nebývale otevřeně rozkrývá tabuizovaný problém narkomanie (jak v USA, tak u nás) i to, jak závislost na drogách zasahuje do soukromých životů rodiny i nejbližších, milovaných osob.

Drama americké rodiny se odvíjí od okamžiku, kdy otec přijíždí za svými syny. Johnny byl ve válce, dlouho ležel v nemocnici, zanechal studií a právě očekává se svou ženou dítě. Jeho pracovní vyhlídky jsou nejasné, ale otec jej bezmezně obdivuje a důvěřuje mu. Otec si vlastně přijel půjčit peníze od svého druhého syna Pola, který mu je nejdříve slíbil, ale nakonec slib nesplnil. Netuší, že Polo peníze použil na to, aby zachránil svého bratra před narkomafií…

Český přepis vznikl v roce 1974 podle divadelní hry amerického dramatika M. V. Gazzo, která měla v New Yorku premiéru v roce 1955.

Režie: František Filip. Hrají: Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Jan Pivec, Petr Haničinec a další.

Napište nám