Český král a římský císař na své poslední diplomatické misi. Historická komedie Jiřího Šotoly v inscenaci Realistického divadla v Praze.
Hrají: O. Sklenčka, V. Kubánková, J. Drbohlav, J. Klem, R. Merunková, J. Pokorná a další. Kamera A. Navara. Divadelní a televizní režie F. Laurin.

Hra Jiřího Šotoly v režii Františka Laurina byla ve své době na scéně Realistického (dnes Švandova) divadla velmi populární. Zpracovávala téma jedné z posledních diplomatických cest Karla IV. do Francie a zároveň zachycovala nostalgii stárnoucího, kdysi vitálního muže. Karel IV. se v Paříži setkává s Isabelou, která byla jeho první láskou v době pobytu ve Francii, a dnes je tchyní jeho prasynovce Karla V., francouzského krále. Vlastně by měli Karlové spolu zasednout a rozdělit si území Uher a Polské království, ale do jednání zasahují osobní touhy a vzpomínky. Vzpomínky na lásku před padesáti lety svedou krále Karla IV. a Isabelu k nostalgickému nočnímu setkání, zatímco králův syn Václav právě prožívá své první milostné okouzlení. A tato citová vzplanutí se stávají podkladem pro zápletku a diplomatickou intriku...

Šotolovou historickou komedií s výborným hereckým obsazením - Karel IV. - O. Sklenčka, Václav - J. Drbohlav, Isabela - V. Kubánková - si připomínáme sedm set let od narození jedné z nejvýznamnějších osobností našich dějin.

Napište nám