Viktor Preiss a Libuše Šafránková v televizním zpracování povídek G. de Maupassanta Šperky a Hrobničky.
Režie: Pavel Háša. Scénář: Jiří Zdeněk Novák. Hrají: Viktor Preiss, Libuše Šafránková, Květa Fialová, Ilona Svobodová a další.

Povídka Šperky začíná v okamžiku, kdy čerstvý vdovec hluboce truchlí po své milované, náhle zesnulé manželce. Byla tak milá, a jak dobře vedla domácnost! Měla jen dvě vášně – ráda chodila do opery, s kamarádkou, protože její muž na to nebyl, a druhou zálibou byly šperky. Tedy, jen takové napodobeniny, protože na pravé samozřejmě manželé neměli peníze. Když se muž po čase dostane do finanční nouze, zjistí s překvapením, že ty šperky byly pravé…

Povídka Hrobničky vypráví o sličné vdově, která pláče na hrobě svého manžela, když ji objeví kolemjdoucí, dobře zajištěný muž. Je mu vdovy líto, je to tak krásná, mladá žena, jistě by neměla truchlit věčně. Když ji udělá svou milenkou a zaopatří dary, kterými vyčerpá své konto, musí odjet, aby ji po návratu našel – plakat u jiného hrobu…

Dvě povídky Guy de Maupassanta mistrně, s ironií i smyslem pro detail zpracoval režisér Pavel Háša do televizní podoby na podkladu scénáře J. Z. Nováka a s nemalým přispěním hereckých hvězd – Viktora Preisse, Libuše Šafránkové, Květy Fialové, Petra Kostky, Ilony Svobodové a dalších.

Režie: Pavel Háša. Scénář: Jiří Zdeněk Novák. Hrají: Viktor Preiss, Libuše Šafránková, Květa Fialová, Ilona Svobodová a další.

Napište nám