Jana Dítětová a Vlastimil Brodský v příběhu ženy, která se musí vyrovnat se složitou životní situací (1988). Dále hrají: I. Trojan, V. Žilková, B. Bohdanová, I. Hüttnerová, G. Vránová, L. Skořepová, I. Svobodová, J. Dolanská, A. Kreuzmannová a další. Scénář podle stejnojmenného románu J. Kolárové napsala Š. Kosková. Kamera A. Nožička. Režie J. Jireš

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Snadněji vyřešíme životní situace, když jsme zdraví a všechno se nám daří. Osud si s námi ale pěkně zahrává, takže přijdou i ty těžší životní situace, se kterými je třeba se pořádně poprat… O těžkých chvílích jedné obyčejné ženy napsala úspěšný román i Jaromíra Kolárová a my vám dnes nabízíme jeho televizní adaptaci z roku 1988 podle scénáře Šárky Koskové a v režii Jaromila Jireše.

Na začátku příběhu zastihneme sedmdesátnici paní Dlaskovou (J. Dítětová) v situaci, kdy má odejít na operaci. Vážné onemocnění a pobyt v nemocnici ji donutí přemýšlet o životě, hodnotit jednání své i svých blízkých. Při její životní rekapitulaci se vynoří i jeden dobře zasutý a utajovaný fakt, který celý život tajila před rodinou – její stárnoucí, sklerotický manžel (V. Brodský) není otcem jejího syna. Skutečný otec byl zastřelen v květnových dnech roku 1945.

Televizní inscenace byla odměněna v roce 1989 na festivalu Zlatá Praha zvláštním uznáním.

Tímto titulem si připomínáme skvělou herečku Janu Dítětovou, od jejíhož narození uplynulo 7. října 90 let.

Stopáž81 minut
Rok výroby 1989
 ST 4:3
ŽánrFilm