Ivan Luťanský v roli mladého muže, který hledá štěstí.
Režie: Vladimír Kavčiak. Scénář: Eva Marie Kavanová. Hrají: Ivan Luťanský, Vlasta Žehrová, Ladislav Pešek, Zdeněk Řehoř a další.

Je nad ránem, všední den, a Lukáš (I. Luťanský) rekapituluje svůj dosavadní život. Když rodiče přišli o život při autonehodě, byl i s o hodně mladší sestrou poslán do dětského domova. Jenže pak sestru Danielu někdo adoptoval a Lukáš ji ztratil z dohledu. Od té doby, co dospěl, se ji usilovně snažil najít, ale adopce byly tajné a všechny pokusy marné. Pocit vykořeněnosti, chybějící domov, to všechno zmizelo, když potkal Markétu (V. Žehrová). Zamiloval se, a i když věděl, že dívka čeká dítě s jiným mužem, oženil se s ní. Všechen čas a lásku chtěl dát své nové rodině, ženě a synovi. Jenže někdy ani to nestačí, zvláště když chybí vůle na druhé straně... Nakonec však Lukáš přece jen nezůstane sám, protože láska je to, proč stojí za to žít.

Podle románu V. Adlové pro televizi upravila autorka a televizní dramaturgyně Eva Marie Kavanová. Zároveň je tento titul jedním z posledních, v nichž si zahrál mladý nadějný herec Ivan Luťanský hlavní roli.

Napište nám