Jiří Štěpnička a Jana Eichlerová v televizním filmu o rodině, jenž musí překonat mimořádnou životní situaci…
Režie: Evžen Sokolovský. Scénář: Roman Ráž. Hrají: Jiří Štěpnička, Jana Eichlerová, Ilja Prachař, Miriam Hynková a další.

Televizní film o lidech, kterým hrozí kvůli plánům vybudování nové přehrady nucené vystěhování. Jednou takovou je také rodina Zemkova. Každý se s tím snaží vypořádat po svém. Otec Zemek (I. Prachař) je srostlý s místem a odchod vnímá velmi těžce. Děsí ho blížící se změna dosavadního způsobu života. Má opustit chalupu, ve které dlouhá léta žil, každý hřebík je přibit jeho vlastní rukou. Nevnímá dřinu a nepohodlí, jenž celá léta zakoušela jeho žena (M. Hynková). Ta se do nového bytu naopak těší, protože si chce ve stáří užít technické vymoženosti a pohodlí. Byt s ústředním topením, stále vyhřátou pohodlnou kuchyňkou a koupelnu s teplou vodou. Starší dcera (M. Malá) s manželem (J. Krampol) zase vidí v domku jen prostředek k obohacení a mladší Jitka (J. Eichlerová) se zamiluje do mladého inženýra Jardy (J. Štěpnička), který přijel vyměřit a stanovit rozsah demoličních prací. Má to ale háček…

Režie: Evžen Sokolovský. Scénář: Roman Ráž. Hrají: Jiří Štěpnička, Jana Eichlerová, Ilja Prachař, Miriam Hynková a další.

Napište nám