Je mu čtyřicet, žije se svojí všetečnou maminkou a ze všeho nejradši má svůj klid a pohodlí. Čeká ho ale víkend, na který hned tak nezapomene.
Režie: Jiří Vejdělek. Scénář: Marek Epstein. Hrají: Hynek Čermák, Eliška Balzerová, Jana Pidrmanová, Vojtěch Kotek a další.
Ledviny bez viny

Detektiv Miller žije i po čtyřicítce se svou matkou. Má sice vážnou známost, ale před svojí všetečnou maminkou se ji snaží držet co nejdál. Má totiž rád svůj klid a pohodlí. Problémům se spíš vyhýbá, než aby je řešil. Zřejmě i to je důvod, proč všem zatají, že má problémy s ledvinami a že během nadcházejícího víkendu musí na pokyn lékaře velmi pečlivě měřit a zapisovat všechny příjmy a výdaje tekutin. Připraví si tím nejednu horkou chvilku. Každý si totiž jeho podivné chování vykládá jinak – maminka, přítelkyně i kolega v práci. Další z komedií scenáristy Marka Epsteina a režiséra Jiřího Vejdělka o nejrůznějších zdravotních komplikacích, někdy banálních, někdy spíš komických, jindy vyloženě bizarních, které nás donutí na chvíli se zastavit a přehodnotit svůj dosavadní způsob života. Do další životní etapy hrdinové vybíhají silnější a ve svém životě lépe ukotvení v duchu hesla „Lékař léčí, láska uzdravuje!“

Napište nám