Zmluva s diablom

Nedá se nic dělat, ty budeš můj první muž! Slovenská komedie o pětici studentek, které se rozhodly zbavit své počestnosti (1967). Hrají: M. Rašlová, Z. Kocúriková, I. Karbaná, S. Turbová, V. Šimeková, V. Menšík, J. Hanzlík, I. Mistrík a další. Režie Josef Zachar (Ve slovenském znění)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

„My podepsaná děvčata, se slavnostně zavazujeme, před Bohem a před svými vlastními tvářemi, že dříve, než nadejde den našich maturit, tak jak tu stojíme, jedna jako druhá, se zbavíme svého panenství!“ Tak jest psáno na pergamenu „Smlouvy s ďáblem“ podepsaném pěticí středoškolaček, co byl společně s fotografiemi aktů nalezen v jedné z lavic zmíněných dívek. Ty se obvinění brání, ale i přes jejich obhajobu jim nikdo nevěří a kvůli pergamenu mají nemalé problémy ve škole i doma. Dívky si poté uvědomí, že když už je všichni kolem osočují z této úmluvy, tak již nadále nemají co ztratit a skutečně se rozhodnou zbavit své „cudnosti“ a stát se dospělými. Některé z nich mají stálé partnery, které je potřeba k činu jenom trochu popostrčit, další si je teprve musejí najít. Celé jejich počínání má ale za následek hromadu komickým až tragikomických situací končících ne zcela podle jejich představ.

Satiricky laděnou komedii o dospívající mladé generaci natočil režisér Jozef Zachar podle scénáře Ivana Bukovčana. V rolích dívek, jež byly vybírány z osmi stovek kandidátek, se představily začínající herečky Marta Rašlová, Zuzana Kocúriková, Ivana Karbanová, Sylvia Turbová a Viera Šimeková. Jejich mužské protějšky a nápadníky poté ztvárnili Ivan Mistrík, Vladimír Menšík, Jaromír Hanzlík či Marián Labuda.

Originální názevZmluva s diablom
Stopáž89 minut
Rok výroby 1967
 P ST HD čb 4:3
ŽánrFilm