Classic Prague Awards 2019

Přímý přenos slavnostního udílení prestižních Cen klasické hudby za rok 2019 z Obecního domu v Praze. Tentokrát je večer věnován především filmové hudbě. Zazní například známé melodie z Tajemství hradu v Karpatech, Vesničko má středisková, Slavnosti sněženek, Schindlerův seznam, Anděl Páně a další. Účinkují P. Janečková a P. Šporcl. Hraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Uvádí J. Vejvoda. Režie A. Rezek

Classic Prague Awards přinášejí do České republiky prestižní ceny udělované v kategoriích klasické hudby. Toto ocenění je udělováno již od roku 2016 a vzhledem k tomu, jak bohatá a kvalitní je česká scéna klasické hudby, ceny Classic Prague Awards dokazují, že mají na scéně stále pevnější místo. Za pomoci mnoha profesionálů z celého světa umění byl vytvořen koncept, který oslovuje širokou veřejnost – nejen profesionální hudebníky, ale i milovníky hudby a posluchače, a představuje jim to nejlepší, co v našich končinách mohou vidět a slyšet.

Ceny se udělují každoročně v několika kategoriích. Do soutěže se může přihlásit každý umělec, který má v daném roce prokazatelnou aktivní činnost v rámci stanovených kategorií. Garancí kvality jsou pak pečlivě vybrané specializované poroty, které rozhodují o výsledcích. Letošní porotu opět tvoří sopranistka Gabriela Beňačková, houslový virtuos Václav Hudeček, klarinetista a pedagog Jiří Hlaváč, klavírista a pedagog Ivan Klánský a skladatel Ondřej Soukup.

Gabriela Beňačková
operní pěvkyně

Gabriela Beňačková

* 25. 3. 1947


Ivan Klánský
klavírista a pedagog

Ivan Klánský

* 13. 5. 1948


Ondřej Soukup
hudebník, skladatel

Ondřej Soukup

* 2. 5. 1951


Stopáž80 minut
Rok výroby 2020
 L HD
ŽánrHudba