Classic Prague Awards 2018

Slavnostní udílení prestižních Cen klasické hudby za rok 2018 z Obecního domu v Praze.

„O vítězích třetího ročníku cen klasické hudby Classic Prague Awards rozhodnou oborové poroty v čele s hlavní pětičlennou porotou odborníků. Letos se sešlo přes sedmdesát přihlášek, přičemž dle pravidel platných je jich šedesát jedna napříč kategoriemi. Z těch porotci nominují ty nejimpozantnější umělce, nahrávky i hudební tělesa,“ uvedl ředitel soutěže Jiří Besser.

Kromě tří nominačních kategorií, kam vedle celoživotního přínosu a talentu roku patří cena za propagaci české hudby v zahraničí, budou uděleny ceny v dalších soutěžních kategoriích, do kterých mohl kandidáta vedle poroty nominovat kdokoliv působící v oblasti kultury, kulturních institucí či médií.

Soutěžní i nesoutěžní kategorie zůstávají stejné jako v předchozích dvou ročnících. Shodné je i složení poroty, kterou tvoří sopranistka Gabriela Beňačková, houslový virtuos Václav Hudeček, klarinetista a pedagog Jiří Hlaváč, klavírista a pedagog Ivan Klánský a skladatel Ondřej Soukup.

Na předávání křišťálových trofejí s grafikou jedné z Janáčkových partitur 19. ledna v Obecním domě vystoupí Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou dirigenta Petra Vronského, houslista Jan Mráček a čtveřice talentovaných dětských hudebníků.

Napište nám

Související pořady