Pohádka o tom, co prožila princezna Žanetka v kouzelné zahradě víl Evelýny, Violíny a Merlíny (1979). Hrají: T. Pokorná, B. Zlámalová, J. Čenský, M. Vášová, L. Havelková, K. Fialová, V. Preiss, J. Preissová a další. Scénář A. Jurásková. Kamera V. Štinglová. Režie L. Koutná

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Co by tak mohlo chybět vílám, napadlo by každého, kdo by uviděl ty tři roztomilé starší dámy, jak si spokojeně žijí ve svém zámku uprostřed nádherné zahrady. A přece jim něco chybělo. Toužily po někom, kdo by je obveseloval, o koho by se staraly. Stačilo malé kouzlo a princezna Žanetka musela vyměnit rodný zámek za vílí zahradu. Zprvu se zdálo, že jí tu tak špatně nebude, ale jen se dala slyšet, že si obstarožního krále květinových skřítků nevezme za muže, čekal na ni krutý trest. Nakonec si však ženicha vybrala podle svého srdce. A víly to pochopily.

Jednu z rozmarných víl si zahrála filmová a divadelní herečka Marie Vášová (Rozina sebranec, Siréna, Císařův pekař a další filmy), od jejíhož úmrtí uplyne v těchto dnech 35 let.

Marie Vášová
herečka

Marie Vášová

* 16. 5. 1911

† 6. 8. 1984


Stopáž49 minut
Rok výroby 1979
 ST 4:3