Láska nezná hranic, stejně jako smrt. Britsko-novozélandský revizionistický western, oceněný Velkou cenou poroty na festivalu Sundance.

Píše se rok 1870, z chladné náruče Skotska do vroucího srdce Ameriky přijíždí šestnáctiletý kluk hledat svou lásku. Jmenuje se Jay a ona se jmenuje Rose. On je aristokratického původu, ona dcera prostého rybáře a jejich lásce doma nepřály okolnosti. Amerika je ale mladá země a je zde možné začít znovu.

V revizionistickém westernu Slow West se setkávají dvě velká témata a dva velké mýty – první láska a americký západ. Westernové paradigma coby základ vyprávění o hledání americké identity je přenesené do příběhu o hledání lásky a sebe sama. Šestnáctiletý skotský aristokrat nestopuje v prériích rudokožce či desperáty na útěku před zákonem, ale dívku svých snů. Pomoc mu nabídne kovboj Silas, který ale sleduje svůj vlastní cíl a testuje mladíkovo setrvání ve víře v lidskost coby ideál a v cit coby jeho míru.

Výtvarně pozoruhodný autorský snímek, který natočil jako svůj celovečerní debut John Maclean, získal celou řadu filmových cen. Ve světové premiéře byl uveden na prestižním festivalu nezávislého filmu Sundance, kde byl oceněn Velkou cenou poroty. Hlavní roli ztvárnil Kodi Smit-McPhee, jenž na sebe upozornil již jako chlapec ve filmové adaptaci románu Cormaca McCarthyho Cesta. V dalších rolích vystupují hvězdný Michael Fassbender či Ben Mendelsohn.

Napište nám