Letní řada oblíbeného pořadu nás seznámí s novými lidmi, kteří mají skvělé nápady, recepty a návody, jak si vylepšit a zpříjemnit domov i zahrady. Připravili: J. Timková, E. Čejková Vašková, V. Poláčková, V. Holomek, R. Šáchová a další

Obsah dílu

Přehrát vše

Zdá se, že Dušan přilákal kamarádky, aby o něho s láskou pečovaly. Veronika s Evou, moderátorky Eva Čejková Vašková a Veronika Poláčková, mají klíče od domu a nic jim nebrání v tom, aby kocourkovi dělaly společnost a přitom vařily a vyráběly, jak jsou zvyklé. Je čas třešní. Eva přinesla třešně a Veronika, která říká, že nevaří a nepeče, hned vyzkouší nepečený třešňový dort s tvarohovou náplní a to v bezlepkové variantě. Eva se rozhodla postarat o bylinky. Je nevyšší čas na jejich zmlazení a sklizeň. Veronika nějaké rozsadí do květináčků, aby měla po ruce praktické dárky, protože léto láká k novým dobrodružstvím a návštěvám, na které v průběhu roku nezbývá moc času. Eva upeče třešňový koláč s tvarohem a mohou vyrazit ke svým známým. Výtvarnice Renata Glosová děvčata pohostí ledovým čajem, slanými muffinkami bez mouky, překvapí je růžovou vodou. Společně si posedí v rozkvetlé zahradě. Evu s Veronikou zajímají především nové látky, které jsou vyrobené podle Renatiných návrhů, z nichž si společně zhotoví slušivá ponča. Hodí se jim přes šaty do města, do společnosti i na pláž. Jedno vyrobí i Kristýně, se kterou prožijí pěkný podvečer.

Návody

Pončo bez šití

Doporučený materiál: měkce splývavý úplet, zažehlovací mřížka

Pracovní postup: Z vybraného materálu stříhneme čtverec o velikosti 105 x 105cm. Pro delší variantu, pokud chceme například pončo delší, nebo jsme vysoké stříhneme 115 x 115 cm. Látku přeložíme napůl a pak ještě jednou napůl a označíme si střed. Pomocí kulatého předmětu (mísa, talíř) vystřihneme otvor (pozor, látku máme 4x složenou!!!, takže asi 5 cm. Radši méně a otvor si zvětšit, než látku zničit! Poté látku rozložíme a nakreslíme kruh o celkovém průměru 20 cm. Otvor můžete tvarovat - vepředu můžete vystřihnout více, vzadu méně. Otvor na hlavu vystříhneme a pomocí žažehlovací mřížky všechny okraje začistíme. Pončo můžete začistit i obšitím, když chcete.

Návrh a realizace Renata Glosová, návrh látky Renata Glosová

Stopáž27 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD