Televizní balet na Mozartovu Malou noční hudbu (1984). V titulní postavě vystupuje Boris Hybner, od jehož narození právě dnes uplynulo 80 let. Spoluúčinkují: J. Kodet, I. Jadrníčková, J. Pešek, M. Vítková, V. Pavlíček, J. Slavický, M. Černá, P. Koželuh, K. Slavický, J. Kotěšovský, J. Janatová, V. Navara, R. Netopilík, M. Štěpánková, L. Vidlák a další. Scénář V. Sýkora a J. Bonaventura. Kamera J. Osten. Režie J. Bonaventura

Boris Hybner (*5. 8. 1941 – †2. 4. 2016) byl český mim, herec, režisér, scenárista, vysokoškolský pedagog a představitel české pantomimické školy.

Po maturitě pracoval v chemičce v Litvínově a pokračoval ve studiích na zemědělské škole a pedagogickém institutu v tehdejším Gottwaldově, kde založil kabaret Reflektor. V polovině šedesátých let minulého století začínal v pantomimickém souboru Ladislava Fialky. V té době založil se Ctiborem Turbou Pantomimu Alfréda Jarryho, později s ním ještě vytvořil soubor Gag.

V hudebním pořadu Sen mozartovské noci, kde mim Boris Hybner hraje jednu z hlavních rolí, uslyšíte Mozartovu Malou noční hudbu, ukázky z jeho zpěvoher a především z pražské opery oper Dona Giovanniho.

Napište nám