Syn aristokrata ztratil v maďarské revoluci všechno, co mu dosud náleželo. Upne se proto k nedostižnému závodnímu koni a křivdě, kterou chce pomstít.
Režie: Gábor Herendi. Scénář: Gábor Herendi, Bálint Hegedűs. Hrají: Ervin Nagy, Andrea Petrik, Tibor Gáspár, József Gyabronka a další.
Kincsem - sázka na pomstu

Maďarská revoluce (1848–49) byla utopena v krvi. Vyřizování účtů neušel ani hrabě Sandor Blaskovich, majitel rozsáhlého panství. Po neúspěšném spiknutí byl popraven svým přítelem hrabětem Ottou von Oettingenem, který se nastěhoval do jeho domu. Majetek Blaskovichů dostal jako oficiální odměnu za služby císaři. Malý Ernő Blaskovich rázem ztratil úplně všechno a jeho život dostal jediný smysl – pomstu. Na ničem jiném mu nezáleží a vede sebezničující život po budapešťských nevěstincích, nevyhýbá se soubojům a živí v sobě plamen pomsty, až mu jednoho dne zkříží cestu kůň Kincsem. Okamžitě vycítí ryzího závodníka. V koních se vyzná, sází, kupuje a prodává a dokonce je i sám trénuje.

Klisnu anglického plnokrevníka mu daruje dcera von Oettingena Klara. Ernő i Klara hrají hru, je to svým způsobem boj, kdo s koho, ale jsou k sobě stále víc a víc přitahováni i přes nesmiřitelnou rodinnou historii.

Ernő se věnuje výcviku Kincsem, chce z ní udělat světového šampióna a zároveň se tento jedinečný kůň může stát nástrojem jeho pomsty.

Napište nám