Televizní inscenace operety.
Zpívají a hrají: G. Beňačková – Z. Adamovská, M. Dvorský – J. Čáp, J. Marková – V. Žilková, M. Kopp – J. Hromada, A. Švorc – J. Joran a další. Kamera I. Bojanovský. Scénář a režie M. Macků.

I slavný Franz Lehár podlehl uměleckému vkusu své doby, která milovala vše orientální, kdy čínské stolečky, vykládané skříňky, vějíře či lampiony nechyběly v žádném "lepším" salonu.

Čínské téma - lásku Su-Čonga k evropské Líze a pletichám, které kolem nich nakupili libretisté Herzer a Löhner, zpracoval ve stále vábivou a na jeviště se stále vracející operetu, které dodnes nikdo neodolá. Od strhující berlínské premiéry v říjnu roku 1929 v přepychovém divadle Metropol se Země úsměvů se brzy odstěhovala do Vídně, kde slavila úspěch zejména v provedení tehdejších hvězd - naší legendární Jarmily Novotné a Richarda Taubera.

Naše televizní inscenace v této tradici pokračuje s Gabrielou Beňačkovou (hraje Zlata Adamovská) a Miro Dvorským (hraje Josef Čáp), pod taktovkou Libora Peška s Českou filharmonií a s dalšími předními pěvci a herci.

Napište nám