Televizní inscenace hudební komedie Vladimíra Dvořáka, který by se v těchto dnech dožil svých devadesátin. Hudbu zkomponoval Z. Petr.
Režie: Jaromír Pleskot. Scénář: Vladimír Dvořák. Účinkují: Ladislav Županič, Vladimír Brabec, Čestmír Řanda, Kateřina Frýbová a další.

Vladimír Dvořák se narodil 14. května 1925 v Písku. Tento charismatický textař, konferenciér, scenárista i příležitostný herec napsal společně se skladatelem Zdeňkem Petrem hudební komedii Sto dukátů za Juana, která našla inspiraci v divadelní hříčce španělského dramatika Miguela Cervantese.

Do vesničky na španělském venkově přichází mladý Juan, nachází zde lásku k půvabné služce Kristýnce a také angažmá u loutkářů. Setká se zde i se svými soky. Vyjde najevo, že Juan je pronásledovaný psanec. Jmenuje se Pedro a musí se schovávat před Svatou inkvizicí, protože pomohl několika lidem z jejích spárů. Juan je zatčen. Ale loutkáři spolu s vesnickým lidem umožní Juanovi útěk nejen z vězení, ale spolu s Kristýnkou i odplutí do daleké Kolumbie.

Evergreen o Kristýnce milovaly už naše babičky a písně jako „Dobrou noc“ nebo „Tak já nevím“ si s chutí poslechneme a zazpíváme i dnes. Tuto nestárnoucí televizní inscenaci, která byla původně rozhlasovou hrou, uvádíme jako vzpomínku na znamenitého literárního autora a člověka Vladimíra Dvořáka, který by se v těchto dnech dožil 90 let.

Režie: Jaromír Pleskot. Scénář: Vladimír Dvořák. Účinkují: Ladislav Županič, Vladimír Brabec, Čestmír Řanda, Kateřina Frýbová a další.

Napište nám