Běž, chlapče, běž

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Devítiletý židovský chlapec na útěku před nacisty za II. světové války. Německé koprodukční drama podle bestselleru Uriho Orleva.

Srulikovi je pouhých devět let, když se mu podaří utéct z varšavského ghetta. Ocitne se sám, bez rodiny i přátel, na útěku před nacistickou zvůlí. Srulik je ale neobyčejně odvážný a chytrý chlapec, který udělá všechno, aby přežil a po válce se znovu setkal s milovanou rodinou. Při své cestě polským venkovem potkává řadu lidí, kteří mu pomohou, ale i těch, kteří ho zradí. Ze dne na den musí dospět, aby dokázal čelit světu, ze kterého jako by se dobro a radost vytratily.

Německý koprodukční film vychází ze skutečného příběhu Yorama Fridmana, který ve svém úspěšném románu zpracoval izraelský spisovatel Uri Orlev. V hlavní roli Srulika, resp. Jurka Staniaka, jak se chlapec přejmenuje, ztvárnila jednovaječná dvojčata Andrzej a Kamil Tkaczovi. Německý scenárista, režisér a producent Pepe Danquart se věnuje především dokumentární a televizní tvorbě. Jeho krátký film Černý pasažér byl v roce 1994 nominován na Oscara v kategorii Nejlepší krátkometrážní hraný film.

Napište nám