Běž, chlapče, běž

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Devítiletý židovský chlapec na útěku před nacisty za II. světové války. Německé koprodukční drama podle bestselleru Uriho Orleva.
Běž, chlapče, běž

Srulikovi je pouhých devět let, když se mu podaří utéct z varšavského ghetta. Ocitne se sám, bez rodiny i přátel, na útěku před nacistickou zvůlí. Srulik je ale neobyčejně odvážný a chytrý chlapec, který udělá všechno, aby přežil a po válce se znovu setkal s milovanou rodinou. Při své cestě polským venkovem potkává řadu lidí, kteří mu pomohou, ale i těch, kteří ho zradí. Ze dne na den musí dospět, aby dokázal čelit světu, ze kterého jako by se dobro a radost vytratily.

Německý koprodukční film vychází ze skutečného příběhu Yorama Fridmana, který ve svém úspěšném románu zpracoval izraelský spisovatel Uri Orlev. V hlavní roli Srulika, resp. Jurka Staniaka, jak se chlapec přejmenuje, ztvárnila jednovaječná dvojčata Andrzej a Kamil Tkaczovi. Německý scenárista, režisér a producent Pepe Danquart se věnuje především dokumentární a televizní tvorbě. Jeho krátký film Černý pasažér byl v roce 1994 nominován na Oscara v kategorii Nejlepší krátkometrážní hraný film.

Napište nám