Život je divadlo. Neúspěšný herec chce svoji kariéru a zpackaný vztah zachránit společným improvizovaným představením s vlastní babičkou.
Velká premiéra

Pražský herec Pavel Šnajdr přijíždí do Olomouce. Dostal lákavou nabídku režírovat improvizační divadelní představení v kulturním klubu. Účinkovat bude také jeho babička, bývalá herečka olomouckého divadla. Pavla angažoval ředitel klubu Grunt, politik, který divadlu nerozumí. A Pavel mu od začátku není sympatický.

Pavlovi v Praze krachuje manželství, v Olomouci potkává mladou Mikinu, která rozváží obědy a pečuje o staré lidi, včetně Pavlovy babičky. Mikinu ovšem miluje údržbář Roman, který se snaží Pavla zastrašit. Jak dopadne slavnostní premiéra před hejtmanem a vyprodaným sálem, když babička cítí potřebu se vyzpovídat před smrtí a do Olomouce míří Pavlova manželka se svým novým milencem?

„Film chápeme jako poctu tvořivosti a hravosti, s nadsázkou řečeno, jako poctu životní filosofii, která chápe i neúspěch a prohru jako inspiraci. Takový postoj představuje ve filmu postava babičky. Její zásluhou je Šnajdr na konci příběhu schopen přehlédnout svůj příběh s úsměvem a sebeironií,“ vysvětluje režisér a scenárista Miroslav Krobot.

Napište nám