Soutěžící

Barbora Mochowa

Barbora Mochowá

Barbora Mochowá

Narodila jsem se v roce 1993 v Trutnově. Na dobu, kdy jsem nezpívala, si téměř nepamatuji. V sedmi letech jsem se zúčastnila televizní soutěže Rozjezdy pro hvězdy, poté jsem se ještě objevila v pár dalších televizních pořadech. Přála jsem si hrát na housle, a tak jsem začala navštěvovat trutnovskou ZUŠ. Dodnes mám proto hodně blízko i ke klasické hudbě a myslím, že se to později odrazilo v mé tvorbě.

Po základní škole jsem byla přijata na Pražskou konzervatoř, obor populární zpěv. Po dvou letech jsem se poprvé doprovodila na klavír. Zjistila jsem, že se za klavírem cítím dobře a dokážu se s jeho pomocí lépe vyjádřit. Ve stejné době jsem začala působit jako zpěvačka kapely Sinuhet, se kterou jsme natočili album Nocturno (kapela Sinuhet dnes už nepůsobí).

S doprovázením se na klavír se mi později otevřela možnost skládat. Dostala jsem chuť nacházet si harmonie, hudební světy, které by mi byly nejbližší. Když jsem asi po roce nastřádala dost vlastních písní, oslovila jsem producenta Matouše Godíka. Tak vzniklo moje debutové album Waiting for the White Raven, které vyšlo v roce 2016. Pro spolupráci jsem si také přizvala smyčcové kvarteto Unique Quartet, se kterým dodnes i živě vystupuji.

Po konzervatoři jsem pak pokračovala na Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka, obor jazzový zpěv. V roce 2017 jsem se umístila na 2. místě v kategorii Objev roku v divácké anketě Žebřík. Loňský rok jsem se zúčastnila prvního českého songwriting campu, kde jsme se setkali s producentem Viliamem Bérešem. Společně jsme napsali píseň True Colors, která byla vybrána do českého národního kola Eurovision Song Contest CZ 2019. S Viliamem Bérešem nyní pracujeme na mé druhé desce, jejíž součástí bude i píseň se kterou soutěžím tento rok. S novým albem chystám také nový koncept živých koncertů, poprvé i s kapelou a elektronikou. Zároveň s tím nacházím novou polohu a z části opouštím místo za pianem.

Kromě hudby se zajímám o výtvarné umění a astronomii.

https://www.barboramochowa.cz/


všichni soutěžící