Dramatický boj o přežití v hlubinách moře i na přístavní pevnině za druhé světové války (2018). Německý koprodukční seriál. Hrají: V. Krieps, T. Wlaschiha, L. Caplan, R. Okon, T. Frémont a další. Režie Andreas Prochaska

Pořad bylo možné přehrát do 17. 7. 2019
Video není k dispozici

Posádka ponorky U-612 začíná přivykat nové situaci a novým rolím, které přináší válečná mise a dril velícího důstojníka Hoffmana. Simone Strasserová na žádost svého bratra předala morfium neznámé ženě, která byla následně zatčena jako příslušnice odboje. Simone čelí složitému osobnímu dilematu, když má být jako tlumočnice přítomna brutálnímu výslechu zatčené ženy.

Výpravný historický seriál tematicky volně navazuje na legendární stejnojmenný válečný snímek Wolfganga Petersena z roku 1981. Osmidílná Ponorka v režii Andrease Prochasky nabízí pohled na dramatické události druhé světové války z paluby německé ponorky i spletité osudy lidí a protinacistický odboj v okupovaném La Rochelle. V hlavních rolích se představí Vicky Krieps (Nit z přízraků, Mladý Karel Marx či Kolonie), Tom Wlaschiha, známý na příklad ze seriálu Hra o trůny, či Lizzy Caplan, hvězda seriálu Mystérium sexu, která zde ztvárnila odbojářku Carlu Monroe.

Originální názevDas Boot
Stopáž58 minut
Rok výroby 2018
 P )D( ST HD
ŽánrSeriál 15+