Rodina, nebo láska? Obojí nelze! Aneb co se stane, když se pákistánský stand-up komik zamiluje do americké dívky.
Režie: Michael Showalter. Scénář: Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon. Hrají: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano a další.
Pěkně blbě

Kumail Nanjiani – řidič Uberu a ambiciózní stand-up komik je synem pákistánských přistěhovalců žijících v Chicagu, kteří od svých kulturních tradic nehodlají nijak upustit i v cizí zemi, zvláště pak od domluvených sňatků. Kumailovi se neustálé „dohazování“ potenciálních pákistánských manželek, které nikdy předtím neviděl, protiví, ale tento zvyk jenom tiše snáší, protože nechce přijít do konfliktu se svou zásadovou rodinou. Na nápadnice ihned zapomíná a žije si pak poklidně dál.

Během jednoho svého stand-up výstupu se seznámí se studentkou psychologie Emily a během krátké doby se do sebe zamilují. Po několika měsících vztahu se však Emily dozvídá, že Kumail o ní svým rodičům do teď nic neřekl a v podstatě ji před nimi zatajil, stejně jako Emily nic neřekl o domluvených sňatcích s Pákistánkami, které jeho rodina prosazuje. Jejich vztah tak vzápětí ztroskotá. Po několika týdnech Kumail dostává telefonát, že je Emily v nemocnici a že má vážnou infekční nemoc a musí být uložena do umělého kómatu. Nejenom, že je Kumail celý bez sebe a má o svou bývalou přítelkyni strach, ale je také nucen se v nemocnici setkávat s jejími rodiči, kteří k bývalému příteli jejich dcery nejsou zrovna přívětiví…

Romantická komedie o střetu dvou odlišných kultur, na jedné straně pákistánsko-islámské a na druhé americké, byla natočena podle vlastního příběhu herce Kumaila Nanjianiho, který zde ztvárnil sám sebe. Stál také za scénářem společně se „skutečnou“ Emily V. Gordonovou, jíž si zahrála Zoe Kazanová, a za což byli oba nominováni na Oscara za původní scénář.

Napište nám