V hlavních rolích


Karel Mlejnek (Svatopluk Skopal)

Karel Mlejnek celý život zasvětil policejní práci, kterou vždy dělal svědomitě a v souladu se zákonem. Nyní přišel čas na důchod, v němž by měl doma dohnat vše, co zanedbával. A aby si podzim svého života užil naplno, dostane na hlídání nejmladšího člena domácnosti – roční Elišku, dceru syna Kamila. Jenže policejní instinkty jsou silnější a tak se i jako chůva začne Karel plést do nových případ.

Svatopluk Skopal

Svatopluk Skopal

* 28. 5. 1951Kamil Mlejnek (Marek Němec)

Starší syn Karla a Vlasty. Po Karlově odchodu z oddělení přebírá jeho místo a musí se vyrovnat s tím, že vyplňuje v relativně mladém věku hodně velké a zkušené boty. Kamil je upnutý na pravidla a nepřekvapí proto, že jde o největšího suchara v rodině Mlejnkových. Vnitřně se v něm pere to, že by byl rád v práci stejně dobrý jako jeho otec, na rozdíl od něj se chce ale i plně věnovat rodině.

Marek Němec

Marek Němec

Marek Němec
herec, zpěvák

Marek Němec

* 24. 4. 1981Petr Mlejnek (Marek Adamczyk)

Mladší syn Karla a Vlasty. Petr je komediantem rodiny. Není to tak, že by nic nebral vážně, ale má tendenci věci zlehčovat a tím k nepříčetnosti vytáčet hlavně Kamila. I Petr studuje na policejní uniformu, na rozdíl od Kamila a Karla ale věci řeší impulzivně a chtěl by pracovat hlavně v terénu. Nic proti práci za stolem, ale takové nahánění lumpů přímo v ulicích, to je jeho krevní skupina.

Marek Adamczyk

Marek Adamczyk

* 21. 12. 1987Vlasta Mlejnková (Taťjana Medvecká)

Karlova oddaná žena, která mu trpělivě vychovala dva kluky a nikdy si nestěžovala. S laskavostí sobě vlastní drží pevnou ruku nad domácností, a co řekne, to platí. Kdyby z domu na týden odešla, pravděpodobně by v něm všichni ostatní za pár hodin zešíleli. Je ráda, že Karel konečně odešel do důchodu. Léta na sebe neměli vůbec čas a nyní si mohou veškeré ztracené roky pořádně vynahradit.

Tatjana Medvecká

Tatjana Medvecká

Taťjana Medvecká
herečka, členka Činohry Národního divadla

Taťjana Medvecká

* 10. 11. 1953Monika Mlejnková (Jana Pidrmanová)

Kamilova žena a maminka malé Elišky. Monika si chce dodělat školu a je proto vděčná Karlovi za hlídání. Současně se kvůli tomu cítí provinile. Pokud se ale mají s Kamilem znovu postavit na vlastní nohy a nebydlet do konce života pod střechou Vlasta a Karly, musí zatnout zuby a zvládnout to.

Jana Pidrmanová

Jana Pidrmanová

Jana Pidrmanová
herečka

Jana Pidrmanová

* 17. 3. 1985Eva Filippi (Jana Kolesárová)

Krásná žena s tajemnou minulostí, které osud vžene do náruče Petra. Eva by nejraději žila ve městě v naprosté anonymitě, s bezprostředním Petrem to ale dost dobře nejde. Přestože s ním od počátku vážný vztah odmítá, protože je o mnoho let starší, těžko se brání Petrovu chlapeckému šarmu.

Jana Kolesárová

Jana Kolesárová

* 15. 2. 1976Eliška Mlejnková

Dítě Kamila a Moniky, které dodává celé rodině energii. S dědečkem Karlem ji pojí zvláštní pouto, neboť si děda při společných procházkách s malou Elišku brzy uvědomil, že dostal k ruce nového parťáka, který může být pro svou roztomilost nečekaně dobrým pomocníkem při řešení případů.

Eliška

Eliška


Ruda Tengler (Radek Holub)

Karlův kolega z oddělení a jeho nejlepší kamarád. Rudolf si dvakrát nepotrpí na diplomacii a často proto rychleji mluví, než přemýšlí. Jinak je to ale spolehlivý chlap, který vždy kryje druhým záda. Bezmezně miluje svoji ženu Blanku, podobně jako Karel Vlastu ji ale kvůli práci často zanedbává.

Radek Holub
herec

Radek Holub

* 22. 8. 1968Veronika Šmídová (Pavla Beretová)

Sympatická soudní lékařka, která má pro Kamila nepochopitelnou slabost. Kamil pro ni taky, ale bojuje s tím. Nicméně oba tuší, že kdyby se někde opili a zůstali spolu sami, nedopadlo by to dobře. Jejich dialogy jsou kousavé a jiskrné, Veronika si vypěstovala kousavou (ale vtipnou) osobnost a slabost pro culík ve vlasech. Působí dojmem sympatické holky od vedle, která ráda komentuje dění, a když může, uvádí okolí do rozpaků dobře mířeným černým humorem. Má pro Kamila stále slabost a ráda ho slovně provokuje (i když reálně od něj už nic nečeká).

Pavla Beretová
herečka

Pavla Beretová

* 28. 10. 1983Jiří Franěk (Jakub Špalek)

Bývalý Karlův podřízený a docela blízký kamarád, jehož o všechno připravila láska k chlastu a místní podnikatel Hrázský. Franěk – stejně jako Kamil a tolik dalších – vložil většinu svých peněz do Hrázského stavebního projektu Rezidence Loučka a – stejně jako Kamil a tolik dalších – o všechny přišel. Na rozdíl od Kamila ale Franěk tíhu neštěstí neunesl, začal pít ještě víc, jeho blízcí ho opustili, Karel ho musel vyhodit od policie. Nyní bydlí v maringotce blízko lesa, žije z invalidního důchodu a je posedlý představou, že najde peníze, které si podle něj Hrázský někde v okolí města schoval.

* 8. 5. 1968