Host: Hudebník Andrej Šeban. Fenomén: Nový cirkus a Letní Letná. Týden: Kanibalky 2: Soumrak starců v MDP režiséra Davida Drábka. Praha chystá stavbu Vltavské filharmonie. Uvádí S. Michailidis

Obsah dílu

Přehrát vše

Hlavní host Artzóny tentokrát pochází z našeho nejbližšího zahraničí. Uznávaný, nezaškatulkovatelný a nehorázně plodný muzikant Andrej Šeban.

Dlouhé desítek let se tady koncertní sály pro klasickou hudbu nestavěly vůbec. Teď vznikají rovnou tři: ty v Ostravě a Brně už znají svou podobu, v minulé Artzóně jsme viděli už i akustickou zkoušku modelu brněnského sálu. Vltavská filharmonie na pražském nábřeží z nich bude největší, a proto mělo vypsání veřejné soutěže ohlas i mimo profesní okruhy architektů a urbanistů, tak jsme se ptali na obrysy toho zadání. Průvodkyní nám bude architektka a urbanistka a básnířka Anna Háblová.

Vděčně přijaté Kanibalky: Soumrak samců se po třech letech dočkaly pokračování, tentokrát pod názvem Soumrak starců. Z původní koncepce nezůstal kámen na kameni, změn doznala i ústřední dvojice detektivů, zůstala vyšetřovatelka Iggy, kterou hraje Vanda Hybnerová.

Nový cirkus už od 70. let fascinuje publikum po celém světě. To, co začalo v sedmdesátých letech jako zajímavý experiment ve francouzských ulicích, je dnes celosvětovým fenoménem. Do šapitó i divadel na něj chodí tisíce lidí. Největší letošní přehlídka nového cirkusu v Čechách – festival Letní Letná – skončil nedávno a tak je ideální čas podívat se na tenhle žánr trochu podrobněji.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín