Host: Janek Lesák – Týden: výstava Krásná práce, Kurt Elling a Jazz Dock Orchestra, komiksový román Sidonie Terezy Srbové – Fenomén: 200 let od úmrtí Charlese Beaudelaira

Obsah dílu

Přehrát vše

Režisér Janek Lesák patří ke stále výrazněji se profilujícím osobnostem českého divadla. Po studiu na KALD DAMU se zaměřil především na autorské divadlo. Spolu s dramaturgyní Natálií Preslovou tvoří umělecké vedení pražského divadla NoD. V současné době společně připravují novou inscenaci pro otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Janek Lesák bude Hostem ArtZóny.

V rubrice Týden nám svýma očima představí výstavu Krásná práce ředitelka Designbloku Jana Zielinski, literární publicistka Kateřina Kadlecová nám sdělí své dojmy z komiksového románu Sidonie debutující autorky Terezy Srbové a navštívíme také koncert světového jazzového vokalisty Kurta Ellinga, který za doprovodu rezidentního orchestru vystoupil v pražském Jazz Docku.

Charles Baudelaire. Zásadní osobnost pro moderní umění, prokletý básník, jehož poezie je stále živá, ale i ostrý kritik výstav, který inspiroval celé generace svou tvorbou, názory i životními příběhy. Letos si připomínáme 200 let od jeho narození. Charles Beaudelaire jako Fenomén ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín