Host: Veronika Holcová – Týden: kniha Možnosti vesnice, festival Venušiny dny, Květy hrají Psí vojáky – Fenomén: Arteterapie

Obsah dílu

Přehrát vše

Malířka Veronika Holcová je absolventkou pražské AVU, kde studovala mimo jiné v ateliérech Vladimíra Skrepla a Vladimíra Kokolii. Samostatně vystavuje od konce devadesátých let. Její práce jsou kromě Národní Galerie v Praze zastoupeny ve veřejných i soukromých sbírkách ve Švýcarsku, Itálii, Německu i USA. Nyní připravuje nové výstavy v altánu Klamovka nebo například otevření komunitního centra a galerie Olga v pražských Strašnicích. Veronika Holcová bude Hostem ArtZóny.

V rubrice Týden nám architekt Martin Kalhous představí knihu Michaely Hečkové Možnosti vesnice, která mapuje architektonické, společenské a kulturní proměny českých vesnic v průběhu posledních dvaceti let. Divadelní publicista Vladimír Hulec odpoví na naše otázky ohledně festivalu ženského umění Venušiny dny a hudební publicista Vojtěch Tkáč nám nabídne svůj zážitek ze streamovaného setu Květy hrají Psí vojáky, který se uskutečnil v pražském paláci Akropolis.

Léčba uměním, neboli arteterapie. Jde opravdu o metodu s léčebnými, či ozdravnými účinky a cíli? Jaké jsou její postupy, tradice a vývoj u nás? S jakými uměleckými žánry pracuje a komu je určena? O tom budeme hovořit terapeutkou Terezou Klorovou a výtvarným pedagogem Bedřichem Čermákem ve Fenoménu ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín