Host: Beata Hlavenková – Týden: výstava Olgy Karlíkové Naslouchání, kniha Ano, můžeme, výstava Pauliny Skavové Par Force – Fenomén: Ponec tančí dvacet let

Obsah dílu

Přehrát vše

Pianistka a skladatelka Beata Hlavenková je už mnoho let etablovanou osobností naší jazzové scény. V posledních letech se ovšem stále častěji uplatňuje jako autorka filmové hudby, její autorský i interpretační projev už dávno přesáhl hranice jazzového žánru a stále širší jsou také její pedagogické aktivity. Beáta Hlavenková bude hostem ArtZóny.

V rubrice týden se s kulturním publicistou Pavlem Klusákem vypravíme do Musea Kampa na výstavu Olgy Karlíkové Naslouchání. Představíme knihu Ano, můžeme, která se výsostně uměleckým způsobem zabývá dosud stále tabuizovaným tématem intimního života tělesně hendikepovaných a s Architektem Petrem Jandou navštívíme výstavu Par Force sochařky Pauliny Skavové.

Divadlo Ponec si v letošním roce připomíná 20. výročí svého založení. Právě tato scéna se během let své dosavadní existence zřejmě stala institucí, která u nás zaštiťuje oblast současného tance a kromě samotné divadelní činnosti například nabízí taneční aktivity dětem nebo seniorům. O tom, jak Ponec tančí dvacet let, budeme ve Fenoménu ArtZóny hovořit se spoluředitelkou festivalu Tanec Praha Markétou Perraud a tanečnicí Terezou Ondrovou.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín