Host: Zuzana Stivínová – Týden: Prague Burlesque Supersonic Women, inscenace Divadla Minor Ztroskotání vzducholodi Italia, splitting recenze filmu Svět podle Muchy – Fenomén: Budiž světlo aneb light deisgn jako umělecká disciplína

Obsah dílu

Přehrát vše

Renomovaná herečka Zuzana Stivínová se po letech vrací do stálého angažmá v Národním divadle. Co ji vedlo k tomuto zásadnímu kariérnímu kroku a na jakých projektech v ND nyní pracuje? A proč se po letech herecké kariéry rozhodla ke studiu produkce na pražské FAMU International? Jakou uměleckou a životní zkušenost si přivezla ze svého dlouhodobého pobytu ve Spojených státech? Herečka Zuzana Stivínová bude Hostem ArtZóny.

V rubrice Týden se s fotografkou Alžbětou Jungrovou vypravíme na představení souboru Prague Burlesque Supersonic Woman a tento pikantní, avšak výsostně umělecký žánr nabídneme v ArtZóně vůbec poprvé. Inscenaci Ztroskotání vzducholodi Italia připravilo pro své diváky Divadlo Minor. O kritický komentář jsme požádali divadelní publicistku Janu Soprovou. Ve splitting recenzi se tentokráte objeví nový film Romana Vávry Svět podle Muchy.

Světlo jako prostředek uměleckého vyjádření. Je už práce s ním samostatnou a dostatečně etablovanou uměleckou disciplínou? Jedná se spíše o výtvarný žánr, nebo disciplínu z kategorie performing arts? A jaká je historie a naopak budoucnost tohoto umění u nás? O tom budeme hovořit ve Fenoménu ArtZóny s ředitelem festivalu Signal Martinem Poštou a zakladatelem Institutu světelného designu Janem Rolníkem.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín