Host: Lenka Dusilová – Týden: nový cirkus na pražských dvorech – Fenomén: stav nouze jako inspirace výtvarníků

Obsah dílu

Přehrát vše

Lenka Dusilová, jedna z nejlépe etablovaných umělkyň na české hudební scéně, připravuje i v současné nouzové situaci nové album. Tak jako všechny výkonné umělce i jí znemožnil nouzový stav koncertní činnost. Jak prožívá současné období a co plánuje po jeho skončení? Nejen na to se budeme ptát Hosta ArtZóny.

Akcí Kulturu nezastavíš ožily v minulém týdnu dvory pražských činžáků a jiná překvapivá veřejná místa. Principál Cirku La putyka Rosťa Novák se tak snaží přinést rozptýlení pražské veřejnosti i v těchto nelehkých časech.

Koronavirus jako inspirace? Zdá se, že ano. Devatenáct umělců v pražské Trafo Gallery výstavou KarARTena volně odkazuje na Covid-19. Karanténní výstava přináší reflexi současné situace ve snaze nabídnout pozitivní rozptýlení, společné povznesení a snahu nezůstat paralyzovaný nečinností.

Jak se v této těžké době vůbec výtvarným umělcům žije a nejsou zavření ve svých ateliérech v podobné karanténě vlastně stále? A co udělá tato situace s trhem výtvarného umění? Nejen o tom budeme debatovat s galeristkou Blankou Čermákovou a umělcem Janem Gemrotem.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 L HD
ŽánrMagazín