Host: Josef Špaček – Týden: výstava Malířka a její zloděj a světová premiéra skladby na motivy Antonína Dvořáka, kterou dokomponovala umělá inteligence – Fenomén: Umění a charita

Obsah dílu

Přehrát vše

Koncertní sezóna 2019/20, která je pro českého houslového virtuosa Josefa Špačka současně poslední v pozici koncertního mistra České filharmonie, bude zahrnovat opět řadu zahraničních turné a vystoupení na předních světových pódiích. Josef Špaček se ale bude věnovat i domácím festivalům nebo výuce na vlastních mistrovských kurzech v jihočeských Horažďovicích. Jak se ohlíží za obdobím stráveným ve Filharmonii a jak významný zlom ho v umělecké kariéře čeká? Josef Špaček bude hostem ArtZóny.

V rubrice Týden prozradíme až románový příběh spojený s výstavou Barbory Kysilkové v galerii Miro Malířka a její zloděj a přineseme recenzi převratné hudební události – premiéry kompozice, kterou na motivy Antonína Dvořáka složila umělá inteligence. Třívětou skladbu pro smyčce uvedl 15. listopadu orchestr PKF v rámci koncertního cyklu PKF Prague Philharmonia v Rudolfinu.

Charita je tématem, které nejsilněji rezonuje právě v předvánočním období. Charitativní akce často podporují právě umělci a to mnoha způsoby na mnoha frontách. Do jaké míry je charita součástí kulturního provozu a je důležité, aby se v ní angažovali právě umělci? Co je jejich motivací a jak si vybírají charitativní projekty? O tom budeme diskutovat s hercem Janem Potměšilem a vedoucí komunikace a vnějších vztahů České televize Alžbětou Plívovou ve Fenoménu ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín