Fenomén: Tvorba a angažovanost E. F. Buriana; Host: Vladimír Mišík a jeho nová deska s mladými hudebníky; Týden: Splitting recenze Sound of Innocent – POV: Muzeum syntezátorů s Johanou Ožvold – Recenze: Queer performer Gerald Kurdian na 4+4 dny v pohybu. Moderuje S. Michailidis

Obsah dílu

Přehrát vše

Jaký máme zaujmout postoj k výjimečným umělcům, kteří se ale zároveň zapletli s totalitním režimem? I na tuhle stránku jeho osobnosti se podíváme ve fenoménu, jehož tématem je divadelník a hudebník Emil František Burian a festival, který je této významné ale i kontroverzní postavě věnován. Promluví o něm příbuzní – Zuzana Burianová a Jan Burian, ale i publicista Jiří Černý a další. V týdnu jsme se zaměřili na elektronickou hudbu. Navštívíme knihovnu syntetizátorů v centru Prahy v doprovodu hudebnice a režisérky Johany Ožvold. Do historie elektronického zvuku se vzápětí dotkneme prostřednictvím její ho celovečerního dokumentu o historii tohoto žánru – Sound is Innocent. Zavítáme též na performance Geralda Kurdiana, který ve svém umění kombinuje hudbu, dokument a texty, v nichž ožívají metamorfózy sexuality 21. století.

Host Artzóny také pochází z hudebního prostředí – je jím Vladimír Mišík, který po více než čtyřiceti letech nahrál novou sólovou desku s názvem “Jednou tě potkám“. K překvapení všech na albu nespolupracoval se svojí domovskou kapelou ETC., nýbrž s o generaci mladšími hudebníky – s producentem Petrem Ostrouchovem a jeho kapelou Blue Shadows.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín