Host: Spisovatel a herec Ivan Kraus – Týden: festival Pražské jaro a bamberští symfonikové; oskarový horolezecký dokument Free Solo; architektura Winternitzovy vily – Fenomén: Pražské Divadlo Archa slaví 25. výročí. Uvádí S. Michailidis, režie J. Skalický

Obsah dílu

Přehrát vše

Slavné pražské Divadlo Archa oslaví začátkem června 25 leté výročí. Čím je Archa výjimečná a kam směřuje? To je téma fenoménu, v němž o tomto unikátním divadle promluví publicisté Jiří Peňás a Vladimír Hulec, ale i samotný ředitel Archy Ondřej Hrab.

Hlavním hostem Artzóny je loutkář, spisovatel Ivan Kraus, který nedávno oslavil 80 narozeniny. Budeme bilancovat spolu s jeho kolegy i členy rodiny.

V rubrice Týden navštívíme festival Pražské jaro, který letos zahájili věhlasní bamberští symfonikové v čele s českým dirigentem Jakubem Hrůšou.

Oceňovaný dokument Free Solo je o odvážném horolezci Alexie Honnoldovi, který se rozhodne pro extrémně náročný výstup v masivu El Capitan v Yosemitském národním parku a to absolutně bez jištění. Kvality filmu rozebereme s filmovým vědcem Vojtěchem Ryndou. Za architekturou se pak vypravíme do pražské Winternitzovy vily. Nyní je tu k vidění výstava papírových modelů nejslavnějších staveb Adolfa Loose. Výstavou ale i samotnou vilou nás provede popularizátor architektury, urbanista a obdivovatel Prahy Petr Kučera.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín