Host: Charlie One – Týden: výstava Old News, film Olgy Dabrowské Cena za štěstí, John Cage: Vybrané dopisy – Fenomén: Jaká je současná literární tvorba pro děti?

Obsah dílu

Přehrát vše

Zpěvačka Charlie One chystá spolu s kapelou Ohm Square nové album. Jaké bude? Nabízí jí Praha, kde už dvacet let žije, lepší podmínky k práci a k životu než Londýn, odkud pochází? Jak vzpomíná na „zlatá devadesátá“ a počátky elektronické scény? Jaká je tato scéna dnes a kam se posunula ona sama? O tom všem s Charlie One – hostem ArtZóny.

V rubrice Týden představíme výstavu Old News v pražské galerii Arcimboldo, spolu s hudebním publicistou Pavlem Klusákem nahlédneme do knihy John Cage: Vybrané dopisy, která výborem z osobní korespondence nahrazuje neexistující biografii jedné z předních skladatelských postav hudby 20. století a nabídneme recenzi nového filmu režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí.

Vánoční žně na pultech knihkupectví právě skončily. Jak si mezi ostatními tituly vede současná dětská literatura? Jaké knihy vznikají a mají ještě šanci zaujmout dnešní děti? Směřují nové knihy pro děti také do čítanek a čtenářských deníků? Vzniká u nás dostatek kvalitních publikací a snesou srovnání se světovou produkcí? Jaká je současná literární tvorba pro děti – to bude fenomén ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín