Host: Míla Fürstová – Týden: Věra Jirousová Tweety, koncert Sophie Hunger v Paláci Akropolis, premiéra baletní inscenace Největší přání – Fenomén: renesance módy první republiky

Obsah dílu

Přehrát vše

Výtvarnice Míla Fürstová dosáhla světového věhlasu grafickým návrhem obalu alba Ghost Stories britské skupiny Coldplay. Její aktuální výstavu uvádí pražská galerie Miro. Dokumentární film Křídla pro Coldplay, který právě vzniká, bude mít premiéru v únoru příštího roku. O tom všem budeme hovořit s hostem ArtZóny.

V rubrice týden představíme knihu Věry Jirousové Tweety 1956 – 1963, s publicistou a hudebníkem Karlem Buriánkem navštívíme koncert Sophie Hunger v paláci Akropolis a přineseme recenzi baletní inscenace Největší přání, která měla 13. listopadu premiéru v prostoru La Fabrika v Praze.

Poslední léta přinesla nebývalou renesanci kultury první republiky – stále rozšířenější je obliba swingové hudby a tance a svou velkou retro vlnu zažívá také móda tohoto období, která se znovu objevuje v popředí zájmu nejen ve své původní podobě, ale také jako zdroj inspirace současných tvůrců. Muzeum UMPRUM v Praze svou aktuální výstavou připomíná jednu z předních osobností oděvního designu první republiky Hanu Podolskou. Nakolik je její odkaz stále živý a čím si právě prvorepublikový módní styl získává svou oblibu dnes? A jak se odráží v současné domácí tvorbě? O tom budeme hovořit v rámci Fenoménu ArtZóny s historičkou módy Evou Uchalovou a kostýmní výtvarnicí Michaelou Horáčkovou.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín