Host: Rostislav Novák – Týden: recenze filmu Zlatý podraz, koncert České filharmonie a London Voices, výstava Mater Urbium Jany Kasalové – Fenomén: František Kupka

Obsah dílu

Přehrát vše

Rostislav Novák, principál cirku La Putyka přichází s novým představením ADHD, které má autobiografický charakter – sám totiž touto poruchou trpí. A právě ona je možná jedním ze stimulů jeho umělecké činnosti. Je také hlavním aktérem časosběrného dokumentu, který již více než tři roky připravuje režisér Erik Knop. O tom všem s Hostem ArtZóny.

V rubrice Týden přineseme splitting recenzi nového filmu režiséra Radima Špačka Zlatý podraz, reportáž z koncertu České filharmonie a ansámblu London Voices, který se hned třikrát uskutečnil v polovině října a navštívíme výstavu Mater Urbium výtvarnice Jany Kasalové.

Jeden ze zakladatelů moderního umění a momentálně nejdražší z českých umělců se letos dočkal téměř po třiceti letech velkolepé putovní retrospektivy. Na jaře výstavu otevřela pařížská obrazárna Grand Palais, kterou za čtyři měsíce navštívilo 230 tisíc lidí. Podle deníku Le Monde šlo o jednu z nejdůležitějších přehlídek desetiletí. Nyní jsou malby i kresby z průběhu celého života slavného opočenského rodáka k vidění v pražské Valdštejnské jízdárně. František Kupka jako Fenomén ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín