Host: David Jařab – Týden: Muzeum Immanuela Kanta, kniha Pavla Ryšky Karikaturisti, Lenny Kravitz: Raise Vibration – Fenomén: Hudba na export. Uvádí S. Michailidis

Obsah dílu

Přehrát vše

Jméno režiséra Davida Jařaba je doposud spojováno především s desetiletou érou Pražského komorního divadla v Divadle komedie, které se v dobách své existence stalo pojmem českého divadelního prostředí. V letošním roce se David Jařab Stává kmenovým režisérem pražského Divadla Na zábradlí. Co mohou diváci očekávat od tohoto „přestupu sezóny“, co ze svého rukopisu přinese na Zábradlí a chystá se na další film? O tom všem budeme hovořit s Davidem Jařabem – hostem ArtZóny.

V rubrice Týden nabídneme reportáž agentury Reuters o nově otevřeném muzeu Immanuela Kanta poblíž Kalinigradu, recenzi knihy Pavla Ryšky Karikaturisti a zrecenzujeme také nové album Lennyho Kravitze Raise Vibration.

Česká vážná hudba a její interpreti jako tradiční vývozní artikl na straně jedné a vesměs marné snahy českých kapel prosadit se v zahraničí na straně druhé. I když i tady existují výjimky, jako například Ivan Král, původem český skladatel, zpěvák, baskytarista a producent, který je uznávanou osobností amerického hudebního průmyslu a který 18. září vystoupil v pražském Lucerna Music Baru. Jak je to tedy s úspěchy české hudby v zahraničí? O tom bude tentokrát Fenomén ArtZóny – Hudba na export. K tématu se vyjádří publicisté, promotéři i samotní umělci, například Jan Vedral, Jan Muchow, Jiří Štilec, Magdalena Kožená nebo Jan Hammer.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín