Host: Dagmar Pecková – Týden: premiéra inscenace Poutníci do Lhasy v Činoherním klubu, Muzeum Karla Krautgartnera v Mikulově, výstava malíře Milana Grygara –Fenomén: letní hudební festivaly. Uvádí S. Michailidis

Obsah dílu

Přehrát vše

Dagmar Pecková je jednou z nejvýraznějších českých pěveckých osobností posledních dvou dekád. V letošním roce vychází kniha Dítě štěstěny, která v knižním rozhovoru s pěvkyní odhaluje její uměleckou i životní cestu, bilancuje úspěchy i pády a poodhaluje zákulisí kariéry světové operní hvězdy. O nové knize, ale i hudebním festivalu Zlatá pecka, který spolupořádá v rodné Chrudimi, budeme hovořit s Dagmar Peckovou, hostem ArtZóny.

V rubrice Týden upozorníme na novou premiéru inscenace Poutníci do Lhasy v pražském Činoherním klubu, navštívíme muzeum Karla Krautgartnera v Mikulově a výstavu dnes dvaadevadesátiletého Milana Grygara, označovaného jako malíř zvuku, který je stále aktivním a dosud světově významným umělcem.

Hudební festivaly tak jako každý rok ovládnou letní sezónu v celé České republice. Zdá se, jako by každý rok přibyl alespoň jeden nový a jako by se bez svého festivalu neobešel žádný domácí region. Festivalová návštěvnost však zřejmě neklesá a návštěva „fesťáku“ patří k jedné z nejoblíbenějších prázdninových aktivit velké skupiny Čechů. Jde především o hudbu nebo spíš o chvíle strávené s kamarády na louce a s pivem v kelímku? Mají domácí festivaly stále co nabízet? A jak důležitou součást hudební scény vlastně představují? Těmto otázkám bude tentokrát věnován Fenomén ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín