Jak lidské nitro ovlivňuje život v nemilosrdné moderní společnosti. V hlavních rolích: J. Dvořák, J. Halounová, Z. Černín, B. Navrátil a další. Kamera M. Sedlák. Scénář a režie P. Hvižď
Scénář: Petr Hvižd. Hrají: Igor Bláha, Zdeněk Černín, Jiří Dvořák, Johana Halounová a další.

Jsou sny hluboké zážitky, které nesou určitý smysl a odhalují nevědomé touhy? Je správné věřit v hlubší význam snů, že nejsou jen nahodilou mozaikou? Ale lidské nitro ovlivňuje také život v nemilosrdné moderní společnosti. To se snažil ve svém snímku zachytit filmový režisér hraných a dokumentárních filmů Petr Hvižď, který by právě v tomto roce oslavil své padesáté narozeniny.

Již po přijetí na FAMU natočil několik kratších hraných filmů, mezi ně patří i Vykladač snů natočený v koprodukci s brněnským studiem České televize.

Film se natáčel na mnoha zajímavých místech, například ve slavné brněnské vile Tugendhat, která byla tehdy ještě veřejnosti nepřístupná, nebo na střeše hotelu Continental.

Tento oceňovaný režisér však předčasně zemřel po boji s těžkou nemocí. Na Brněnské 16 se od jeho smrti uděluje Cena Petra Hviždě pro mladé tvůrce.

Scénář: Petr Hvižd. Hrají: Igor Bláha, Zdeněk Černín, Jiří Dvořák, Johana Halounová a další.

Napište nám