Cemetery Junction

Hoď své srdce před sebe a snaž se ho chytit. Hořká komedie Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta. Britský film (2010). Hrají: Ch. Cooke, F. Jonesová, T. Hughes, J. Doolan, R. Fiennes, R. Gervais, E. Watsonová a další. Režie Ricky Gervais, Stephen Merchant (V anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Začátek 70. let. Časy se mění, město Reading však nikoliv a jeho předměstí zvané Cemetery Junction už teprve ne. Právě zde vyrůstal a stále žije trojlístek přátel Freddie, Bruce a Paul řečený Chobot. Jsou mladí a svůj čas tráví především společným poflakováním, popíjením piva, balením děvčat a občasnou hospodskou bitkou. V hloubi duše ovšem spřádají sny, že jednou z tohoto všedního světa na malém městě uniknou. K tomu ale člověk musí také něco udělat. Například Freddie právě nastoupil do pojišťovny Valiant, vedené přísným panem Kendrickem, kde se hodlá co nejrychleji vypracovat, zároveň ale nechce opustit kamarády a jejich bezstarostnou existenci. Vše se ještě víc zkomplikuje, když se Freddie zamiluje do šéfovy pohledné dcery.

Kritikou nadšeně přijatý snímek je prvním celovečerním filmem ostřílené autorské dvojice Ricky Gervais a Stephen Merchant, podepsané pod takovými klenoty britské televizní komedie, jako Kancl (2001) či Komparz (2005). Film, který je dle Rickyho Gervaise jakýmsi láskyplným ohlédnutím za jeho vlastním dospíváním v Readingu, nabízí kromě nenapodobitelného humoru a hvězdného hereckého obsazení (Ralph Fiennes, Emily Watsonová, Felicity Jonesová, Tom Hughes, Ricky Gervais) také zajímavý soundtrack, v němž zaznívají dobové hity Roxy Music, Davida Bowieho, T-Rex či Eltona Johna.

Originální názevCemetery Junction
Stopáž91 minut
Rok výroby 2010
 P T HD
ŽánrFilm 15+