Přímý přenos udílení 26. výročních hudebních cen Akademie populární hudby z pražského Lucerna Music Baru. Účinkují: T. Klus, T. Artway, D. Koller, M. Kubišová, Lenny a skupiny Prago Union a Jelen. Moderuje L. Bouček. Režie J. Fronc

Hudební počiny loňského roku v podobě vydaných alb českých interpretů zmapuje 26. udílení cen Akademie populární hudby – Ceny Anděl 2016. Prestižní sošku Anděla si odnesou jen ti nejúspěšnější interpreti, a to v rámci devíti kategorií. Slavnostní ceremoniál proběhne v pondělí 22. května 2017 v přímém televizním přenosu na ČT2 od 21.00 hodin.

Hlasování je opět dvoukolové a proběhne elektronicky během měsíce dubna. Výsledky hlasování budou zveřejněny v rámci slavnostního ceremoniálu. Jak konkrétně hlasovali jednotliví akademici, bude zveřejněno do 48 hodin po vyhlášení cen na webu www.cenyandel.cz.

Udílení ikonických sošek Jaroslava Róny bude v mnohém jiné než předešlé ročníky. S ohledem na organizační problémy se letos Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu, z.s. (ČNS IFPI) rozhodla Anděly předávat sama v komornějším formátu v pražském Lucerna Music Baru. Slavnostním večerem provede diváky Libor Bouček. Jakkoliv jsme byli nuceni pro tento rok slavnostní večer pojmout v menším formátu, v žádném případě si nepřejeme, aby se finanční úspory dotkly samotné volby nominovaných a vítězů.

Slavnostní udílení Cen Anděl bude výsledkem rozhodování pečlivě vybraných odborníků z celého spektra oblasti hudebního průmyslu i médií, kteří jsou sdruženi v Akademii populární hudby, jejíž základna se každý rok obměňuje.

Nominace a výsledky:

Album roku

Skladba roku

Skupina roku

Zpěvák roku

Zpěvačka roku

Objev roku

Videoklip roku

  • Jananas – To samo (lyric video) – (režie Tomáš Babka)
  • Lenny – HELL.o (režie Tomáš Kasal)
  • MIDI LIDI – Lux (režie Petr Marek)
Stopáž70 minut
Rok výroby 2017
 L HD
ŽánrZábava