Jana Brejchová a Jiří Zahajský v hlavních rolích příběhu poslední osudové lásky. Televizní přepis povídky Jana Trefulky uvádíme jako vzpomínku na tohoto známého spisovatele a moravského patriota (1993). Dále hrají: T. Brodská, V. Fialová, N. Mukařovská, J. Rava a další. Kamera V. Myslivec. Scénář a režie V. Drha

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Televizní přepis povídky Jana Trefulky „Na krásné vyhlídce“ je příběhem náhlého milostného vzplanutí dvou citově zralých lidí, hostinské Antonie a polského dělníka Vojtěcha.

Příběh o velké osudové lásce natočil režisér Vladimír Drha podle vlastního scénáře, a jak už bývá u tohoto tvůrce zvykem, psal role hlavním postavám, jak se říká, přímo na tělo.

Stárnoucí hostinskou Antonii nečekaný milostný vztah s polským montérem vytrhne z poklidného rodinného života. Žena si pojednou uvědomuje, že konečně přišla ta pravá, plnohodnotná láska, na kterou vlastně čekala celý život.

Avšak toto nečekané milostné vzplanutí ji na druhé straně zaskočí natolik, že není schopna opustit manžela a dvě děti. Dobře ví, že Vojtěch je muž, po jakém vždy toužila a kterého už nikdy nepotká, a přesto se snaží nastálou situaci řešit kompromisem, pro který však zase nemá pochopení Vojtěch.

Stopáž61 minut
Rok výroby 1993
 ST 4:3
ŽánrFilm