Populární zpěvák a muzikant má cejch násilníka. Jak se s tím vyrovnává? (2008). Připravili: Š. Kubelková, P. Blažek a A. Derzsiová

Martin Maxa už na gymnáziu psal verše a skládal hudbu. Hlavní důvodem bylo zaujmout spolužačky. Po studiích na vysoké škole byl sedm let učitelem, což pro něj byla z nouze ctnost.

Krátce po revoluci ze školství odešel a rozhodl se splnit si svůj sen, podnikat a spustit svůj vlastní hudební klub. To se mu v jeho rodném Litvínově podařilo, ale jeho radost netrvala dlouho. Po nějakém čase k němu začala místní mafie chodit pro výpalné. Martin odmítal platit, a proto se stávalo, že parta ostrých hochů přišla do klubu, začala v něm mlátit hosty a rozbíjela zařízení. Martin dával na policii jedno trestní oznámení za druhým, ale nic se nedělo. Po násilném incidentu se hosté začali bát do jeho klubu chodit a Martinův velký sen tak skončil.

Stal se z něj známý zpěvák s nálepkou, že neumí hrát na kytaru ani zpívat. V té době mu bylo kolem čtyřiceti. Následoval incident v Litvínově na soutěži Missis, v němž byl sice nevinně, ale odnesl si nálepku násilníka. Jak se známý zpěvák vyrovnává s pocitem nespravedlnosti? Jeho 13. komnatu odemyká Šárka Kubelková.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST AD 4:3
ŽánrDokument