Nahrávám video
Hledám práci

15. březen 2011

Obsah dílu

Zlatuše má slíbenou práci. Byť dočasnou — Peníze do začátku podnikání — Jak se rodí turbína — Manažerka v kuchyni — Arnošt Goldflam o práci

Části dílu

00:28
Zlatuše má slíbenou práci. Byť dočasnou
  Rázná dáma z Brna, která si už v životě poradila s kde čím, to je paní Zlatuše. Asistovala partičce vojáků a za prací svého času cestovala až do Prahy. Jenže pak o ni přišla. A od té doby hledala. Bezúspěšně. Teď má naději, že bude aspoň na čas pracovat. Vyjde to?
  06:27
  Peníze do začátku podnikání
   Z nezaměstnanosti vede ještě jedna cesta – zaměstnat sám sebe, neboli podnikat. Pravda, je to trochu stezka odvahy, ale nebojte se, je o co se opřít. Poradíme, co je to dotace do začátku podnikání a co překlenovací příspěvek, a taky kdo a jak je může získat.
   08:26
   Jak se rodí turbína
    Vyrobit parní turbínu, to je týmová záležitost. Hlavy a ruce musejí dát dohromady konstruktéři, technologové, soustružníci, zámečníci… – však nám tuhle práci představí zaměstnanci jedné brněnské firmy sami.
    13:35
    Co je Assessment centrum
     15:48
     Manažerka v kuchyni
      Japonská kuchyně, to není jen rýže a sushi. Je mnohem rozmanitější, než si náš středoevrospký jazyk umí představit. Ochutnáme. A pozor – vařit nebude kuchař, ale sama paní šéfová.
      23:05
      Nabídka práce
       23:40
       Arnošt Goldflam o práci
        A na závěr jako obvykle – něco málo o úspěchu i neúspěchu. Tentokrát s brněnským rodákem, hercem, spisovatelem a dramatikem Arnoštem Goldflamem.
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        22. březen 2011

        Napište nám