Komediální příběh starého soudce a jeho mladé klientky.
Režie: Petr Tuček. Scénář: Miloslav Vydra. Hrají: Jiří Holý, Vlastimil Hašek, Vlasta Fialová, Veronika Gajerová a další.

Jednu z nejznámějších povídek kanadského spisovatele Bretta Harta, jež byl v době své největší slávy - kolem roku 1870, nazýván "americkým Dickensem", "Plukovník Starbottle a krásná žalobkyně", natočil v brněnském televizním studiu režisér Petr Tuček. Do hlavních rolí obsadil Vlastu Fialovou, Veroniku Gajerovou a Jiřího Holého. Ten v postavě plukovníka Starbottla, který se v pozdním věku zamiloval do mladé ženy, předvedl hluboce lidský výkon.

Jiří Holý hrál v desítkách filmů i televizních inscenací, věnoval se rozhlasové práci i dabingu. Byl obsazován do převážně malých rolí. Při vyslovení jeho jména si mnozí vzpomenou na role K. H. Borovského "Horoucí srdce", španělského důstojníka "Bláznova kronika", biskupa Tomáše "Hra o královnu", Zuzánka "Partie krásného dragouna", hraběte "Řád", starého Obervu "Je třeba zabít Sekala, 1997" a především faráře Königa ve slavném filmu Otakary Vávry "Kladivu na čarodějnice".

Napište nám