Nině je dvanáct a svět se jí už rozpadá před očima. Rodiče se rozvádějí, cítí se opuštěná a nechtěná. Nezbyde jí než uchýlit se k radikálnímu kroku.
Režie: Juraj Lehotský. Scénář: Marek Leščák, Juraj Lehotský. Hrají: Bibiana Nováková, Robert Roth, Petra Fornayová, Josef Kleindienst a další.
Nina

Film Nina vypráví příběh, který v dnešním světě není ničím ojedinělý. Stává se velmi běžnou věcí, že dítě přestává mít jednu rodinu, jeden pevný domov. Začíná žít životy dva – u mámy a u táty. Jak se pak dítě cítí, co prožívá? Na tuto otázku se snaží film nalézt odpověď a konfrontovat dětský svět a myšlení se světem dospělých. Silné drama o dívce, na kterou jako strašlivé kladivo dopadá rozvod jejích rodičů plný záště a nenávisti. Emotivní film Juraje Lehotského byl s úspěchem uveden na MFF ve Zlíně i na MFF v Karlových Varech. „Nechtěli jsme kriminalizovat rozvod jako takový. Většinou se na něj díváme očima dospělých a my jsme ho chtěli ukázat z pohledu dítěte, pochopit jeho pocity, vplout do života někoho, komu se hroutí bezpečný přístav. Chtěli jsme ukázat, jak moc je pro děti rodina důležitá a taky jak to může dopadnout, když se nám dospělým vymknou věci kontrole,“ říká k filmu Juraj Lehotský.

Napište nám