Život plný písniček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Velký zábavný pořad věnovaný písním a osobnosti Karla Hašlera (2004). Účinkují: J. Jirásková, V. Postránecký, P. Zedníček, P. Rut, Z. Mahler, Z. Kabátová, V. Neckář, K. Hála, Olympic, sestry Havelkovy, J. Suchý, J. Molavcová, R. Tesařík, K. Šíp, J. Uhlíř, Y. Blanarovičová, Šlapeto, orchestr F. Slováčka, A. Brichta, L. Fanánek Hagen, P. Pečený, P. Kolář, K. Černoch, K. Gott, J. A. Náhlovský, J. Mladý, J. Zíma, S. Laurinová, B. Matuš a další. Scénář R. Dolejš a G. Oplustil. Režie P. Soukup
Život plný písniček

Český písničkář, skladatel, textař, spisovatel, herec a režisér Karel Hašler (1879–1941) se narodil 31. října do dělnické rodiny. Vyučil se rukavičkářem, ale po získání výučního listu odešel k divadlu. V průběhu let hrál mimo kočovných divadel také v divadlech v Brně, Lublani a mezi lety 1903–1915 byl členem Národního divadla v Praze. Působil také v řadě kabaretů a varieté, včetně pražské Lucerny, do které je také zasazen tento hudebně zábavný pořad České televize.

Nejvíce se ale Karel Hašler zapsal do paměti českého národa jako autor populárních písní, tak zvaných „hašlerek“, kterých během svého života vytvořil na tři sta. Písničky začal skládat již před první světovou válkou. Posluchači si je velmi rychle oblíbili pro jejich vlastenecký nádech, lásku k Praze, kritický náhled na politiku a také kvůli krásným melodiím. Mezi ty nejznámější patří bez pochyby „Ta naše písnička česká“, „Po starých zámeckých schodech“, „Pětatřicátníci“ a řada dalších, které oslovují posluchače již po několik generací a z nichž si řadu budeme moci připomenout i v průběhu dnešního pořadu v podání významných osobností české kulturní scény.

Napište nám