NAVŠTÍVILI JSME

Na návštěvě v Brně - Autotec 2010

19. 6. 2010

V první polovině června jsme se s kamerou zajeli podívat na brněnské výstaviště, kde se konal veletrh Autotec. Tedy veletrh zaměřený na užitkové automobily, servisní techniku a náhradní díly.

Na návštěvě v Brně - Autotec 2010 A protože krizí poznamenané specializované firmy do Brna dorazily jen v omezeném počtu a výstaviště by ani zdaleka nezaplnily, byla akce rozšířena také o veletrh Autosalon. Tedy o prezentaci osobních automobilů kategorie N1. V Brně tak bylo k vidění naprosto vše, co s motorismem více či méně souvisí.

Na návštěvě v Brně - Autotec 2010 Na domácí půdě musela zcela přirozeně dominovat Škoda Auto a to jak v prezentovaných modelech, tak i v modelkách. Sportovně laděná Fabia RS byla v Brně k vidění ve všech barevných i karosářských variantách a nad tím vším stála jako hlavní hvězda dosud velmi úspěšná Fabia S2000 Pavla Valouška.

Na návštěvě v Brně - Autotec 2010 V plné síle a s kompletní nabídkou modelů dorazila do Brna už jen automobilka Hyundai. A jako perličku přivezla dokonce hybridní studii i-Flow, poprvé představenou na letošním ženevském autosalónu. V sériovém provedení by měl být tento sedan vyšší střední třídy k dispozici prý už za rok.

Na návštěvě v Brně - Autotec 2010 Z hlediska zájmu návštěvníků ovšem všechny strčila do kapsy Dacia Duster. Ptáte se proč? Inu, ceny spartánského offroadu s pohonem dvou nebo všech čtyř kol začinají už na 259.000 Kč.

Na návštěvě v Brně - Autotec 2010 Slabou účast vystavovatelů návštěvníkům nahrazovala řada doprovodných programů. K těm povedeným určitě patřila výstava veteránů a youngtimerů nazvaná Classic Show. A k vidění byly opravdové skvosty.

Tuningoví úpravci byli zastoupeni jen několika málo kousky, které spíš měli za úkol nalákat návštěvníky na Tuning Salon. Ten letošní se v Brně uskuteční 25.září.

Jaké to je řídit auto nebo motorku si mohli mladší návštěvníci vyzkoušet na trenažéru v rámci expozice Policie ČR. A nepotřebovali k tomu ani řidičák. Armáda do Brna dorazila v plné zbroji a se zajímavým, no řekněme kolotočem. Tady si každý mohl vyzkoušet, k čemu jsou dobré bezpečnostní pásy v případě, že s autem uděláte nějaký ten kotrmelec.

Na návštěvě v Brně - Autotec 2010 Fandy motorsportu určitě potěšili ostré rallyeové speciály, závodní okruhový tahač a další ryze sportovní náčiní.

Pokles zájmu vystavovatelů byl v letošním roce bohužel ještě citelnější než loni. Těžko nyní odhadovat, jaká čeká veletrhy Autotec a Autosalon budoucnost, ale výraznější zlepšení situace lze jen těžko v dohledné době očekávat. Ale kdo ví, nechejme se překvapit, co bude za rok.

Autor: Filip Řepa