NAVŠTÍVILI JSME

Autosalon Brno 2009

20. 6. 2009
Začátkem června jsme s kamerou vyrazili na brněnské výstaviště, kde se navzdory krizi automobilového průmyslu přece jen konal Autosalon Brno 2009. Neúčast většiny importérů světových značek, které na výstavišti zastupovali jen lokální dealeři, akci pochopitelně poznamenala, nicméně i tak si návštěvníci přišli na své.

Autosalon Brno 2009 Nejvíce pozornosti na výstavišti budil stánek Škoda Auto, kde byl k vidění nejen model Yeti, ale také dvě světové výstavní premiéry – Octavia RS a Octavia Scout.

Autosalon Brno 2009 Kia do Brna dorazila v plné síle a v rámci své expozice prezentovala koncept vozu pracovně nazvaného – číslo 3, který by se měl od konce letošního roku vyrábět v nošovické továrně Hyundai-Kia. Více nám prozradil Vít Pěkný, generální ředitel Kia Motors Czech.

Kia 3 je v podstatě vůz, který míří do B segmentu. Pod kapotou bude mít vznětový a zážehový motor o objemu 1,4 litru. Ve výbavě bude šest airbagů a bude na něj sedmiletá záruka. Na přelomu prosince a ledna by měl být k dispozici v našich showroomech.

Autosalon Brno 2009 Luxusní britská značka Aston Martin je od letošního roku oficiálně zastoupena na českém trhu. Návštěvníci autosalonu tak mohli obdivovat překrásné linie modelu DB9 či Vantage.

Autosalon Brno 2009 To příznivci italské značky Lamborghini měli možnost u nás vůbec poprvé spatřit model Murcielago SuperVeloce, který se může pochlubit výkonem 670 koní a neuvěřitelným zrychlením na 100 km/h už za 3,2 sekundy.

Šrotovné pro automobily je dnes v rámci evropského trhu běžná věc. Věřili byste ale, že šrotovné už funguje i v dalších oblastech jako jsou například garážová vrata? Více nám k tomu řekl Miroslav Hasa, majitel společnosti TRIDO.

V minulém období se hodně stavěli satelitní městečka, velké developerské projekty i rodinné domky. Banky ale zvyšují úrokové sazby, developerům vysychají zdroje, takže se začíná přesouvat garážová technika spíše do rekonstrukcí starších domů, které nestojí milióny, ale jen desetitisíce. My se snažíme trh tímto způsobem podpořit.

Autosalon Brno 2009 Letošní autosalon se ve velké míře věnoval také bezpečnosti silničního provozu. Návštěvníci si například mohli na speciálním trenažéru vyzkoušet, k čemu jsou dobré bezpečnostní pásy v případě, že vůz havaruje a udělá několik kotrmelců.

Ve škole bezpečné jízdy se zase mohli řidiči pod vedením Honzy Pechouta přiučit, jak ovládat vůz v krizových situacích.

O zábavu bylo na výstavišti postaráno také díky motocyklovému kaskadérovi Pavlu Vikovi, který divákům předvedl svůj pestrý rejstřík triků…

Byť letošní brněnský autosalon za předchozími ročníky notně zaostal, ti co na výstaviště dorazili, určitě nelitovali…

Autor: Filip Řepa